>>>>> Rozhovor s MIDIM pre magazín TERORIST

V rozhovore pre magazín TERORIST na otázku o minulosti a plánoch do budúcnosti odpovedal Midi zo SubBeats takto:

Midi: Idea vzniku SUB BEATS _hip hop booking_ a dnes už i SUB BEATS RECORDS je postavená na zastrešení toho najkvalitnejšieho z hip hopu v Čechach a na Slovensku. Rozhodli sme sa zastupovať tých najlepších ( podľa nášho názoru ) Djov a MCs, ktorý u nás pôsobia. To znamená, že nemáme záujem o kvantitu, ale o kvalitu, takže pod SUB BEATS nemôže pôsobiť každý kto by chcel.
Zaujímavá cesta prezentácie DJs je vydávanie hip hopových mixtapov, pre ktoré sme sa rozhodli. Doteraz to tu nikdo nerobil a pre rozvoj scény je to dôležitá vec.
Jednou z najdôležitejších vecí preto aby tu vôbec bola scéna je, že tu musia vychádzať vinyli. Je to úplne zásadná vec a pokiaľ by to tak nebolo, boli by sme stále tam kde pred rokmi.

Aj kvôli tomu som ponúkol chalanom z NAZVU STAVBY možnosť nahrať ich EP v Prahe v Štúdiu Jižák. A rozhodol som sa, že ich EP bude môj ďalší projekt, ktorý vydám pod SUB BEATS. Bol som presvedčený o ich nesporných kvalitách a aj o úspešnosti ich projektu. Čo sa hneď po vydaní potvrdilo, nielen tým že sme bez problémov za mesiac predali celý 100 ks náklad. Chalani dostali prostredníctvom SUB BEATS už i predtým, ale aj potom možnosť hrať v Čechách a následne aj na najväčších pražských akciách ( Kick The Shit, East Side Unia ). A ponukou nahrať 2 tracky pre výberovku East Side Unia 2 sa zaradili ku špičke česko-slovenskej scény.
Podobný bol aj osud piešťanskej kapely KONTRAFAKT. Cez nás hrali prvé koncerty v Prahe a keďže tu vedia oceniť kvalitu, spravili si veľmi dobrú reputáciu. Je to tak trochu paradox, že na to aby si na Slovensku mohol byť hviezdou, je dobré presadiť sa najskôr v Čechach.

<<back