>>>>> VEC - TAXA MITO PÁČI/SI SEREŠ DO HUBY + Kontrafakt

V stredu 1.10.2003 vychádza oficiálne na labeli TROSKY REKORC nový 12“ vinylový singel: VEC - TAXA MITO PÁČI/SI SEREŠ DO HUBY + Kontrafakt.
A strana vinylu obsahuje skadbu TAXA MITO PÁČI v troch klasických verziách: ORIGINáL, AKAPELA, INšTRUMENTáLKA. O hudbu, text a skreče sa postaral VEC. Skladba bola nahratá v pražskom Štúdiu JIŽÁK. Zvuk mal na starosti Tomáš SOCHÚREK. Skreče boli nahraté v Izbe U Spisovateľov v Bratislave.
B strana maxisinglu obsahuje skladbu SI SEREŠ DO HUBY, kde hosťuje kapela KONTRAFAKT z Piešťan. Skladba je tu opäť v troch verziách: ORIGINáL, AKAPELA, INšTRUMENTáLKA a táto strana obsahuje aj BEAT NAVYŠE. Track spravil VEC. Text napísali samozrejme VEC, EGO a RYTMUS. O skreč sa postaral ANEŠKA. Nahrávalo sa zase v Štúdiu JIŽÁK pod dohľadom Tomáša SOCHÚREKA. Rap sa nahrával bratislavskom Stúdiu SAGONA & CEMENT.O mastering oboch trackov sa postaral Dan VÁCLAVEK z ADK Prague.
Koncepciu a grafiku obalu navrhli PEPERMINT & LUCID. Fotky na obal a etiketu fotila Ivana LIPOWSKÁ.Singel TAXA MITO PÁČI/SI SEREŠ DO HUBY + Kontrafakt bude zrejme najdrahším hip hopovým vinylom u nás, čo sa týka nákladov. Chceme aby nielen skladby na ňom boli kruté, ale aby aj samotný vinyl bol kvalitný výrobok. Mimo zvyklostí sme investovali do profesionálneho masteringu v ADK a do tzv. lakovej technológie prepisu, ktorá zaručuje hlbšie drážky potrebné pre kvalitný zvuk. VEC osobne dohliadal v Lodeniciach na prepis skladieb do „laku“.
Kapela TROSKY v zložení MIDI a VEC odohrala svoj posledný koncert na festivale Pohoda 2002. TROSKY teraz fungujú len ako vydavateľstvo, v ktorom budú zatiaľ vychádzať VECove nahrávky.Oficiálnou release párty k novému singlu bude akcia TOTO JE HIP HOP, ktorá sa uskutoční 11.10.2003 v Bratislave v Klube Za Zrkadlom. VEC tu predvedie svoju show s DJom JAZZYm a hosťami: KONTRAFAKT, KAM?ČO? a ČISTÝCHOV. Okrem neho na akcii vystúpia DJ OLLIE TEEBA (The Herbaliser, Ninja Tune, UK), P-13 (RUS) a NÁZOV STAVBY.Pokiaľ máte záujem o VECov koncert, kontaktujte hip hopový booking SUBBEATS (www.subbeats.sk), ktorý ho exkluzívne zastupuje. Kontakt: midi@subbeats.sk, tel.: +421 903 670 095.

Na Slovensku sa bude dať vinyl kúpiť v predajni VINYL STORE na Dunajskej 38, Bratislava. Cez internet na www.artattack.sk. VEC a aj DJ JAZZY ho budú mať zo sebou na všetkých Djských hraniach, príp. koncertoch po Slovensku i v Čechách. Takže sa nebojte si ho vypýtať.

V Prahe ho nájdeš v obchodoch: BoomBap (www.boombap.cz), Samet, Musicland, Disko Duck a ďalších vinylshopoch. Cez internet si ho môžeš objednať v Bbarak Shope na www.bbarak.cz. Predávať by sa mal aj v Brne.

Ya! Mamelemamel,

MIDI
TROSKY Rekorc
www.trosky.sk už čoskoro_!

 

<<back