>>>>>

NOSTRA FAMILIA

NOSTRA FAMILIA ktorú tvoria dvaja mc´s a producenti zo Štrasburgu Xlo a  Fly vznikla v roku 1995 a tak už takmer desať rokov účinkuje vo francúzskom rapovom undergrounde. Tvoria texty a inštrumenty s realistickým a účinným tónom. Vystúpenia sú ich najobľúbenejším priestorom pre ich prejav a tak si  vydobyli po mnohých koncertoch poprednú pozíciu vo východnom regióne Francúzska. Majú za sebou rôzne festivaly (s ktorých môžeme menovať Festival mladých nádejí 97 a Rekord Festival 98 ktoré vyhrali) a v roku 2000 boli vybraný v kategórii hip-hop raggae aby reprezentovali celý východný región Francúzska na najprestížnejšom francúzskom festivale (to s nimi este účinkoval dnes známy ragga toaster Fight, ktorý sa vybral sólovou dráhou) Le printemps de Bourges . Medzi mnohými koncertmi by sme mohli spomenúť  spoločné koncerty s kapelami ako sú 113 , La Brigade , Psy4 de la rime , alebo KDD . Nostra Familia  účinkovala na viacerých albumoch v miestnych alebo celofrancúzskych produkciách ( napr. 30 raperov pre legalizáciu spolu s  La brigade a Scred connection alebo mixtape Dj Scribe ) a v roku 1999 vydali cd pod svojim vlastným labelom Compte á Rebours . Taktiež urobili mnohé nahrávky s kapelou Razbool , ktorá prednedávnom vydala vinyl s Shabazz . Skúsenosti a určité pohlad na dianie francúzsku scénu ich priviedli zbaviť sa umeleckých kompromisov (napr. určité nezhody s jednou známou francúzskou kapelou ktorá ich chcela produkovať pretože ich poňatie rapu nebolo  to isté...) a tak už pár rokov sa venuje autoprodukcii aby mohli ponúknuť stopercentný hip-hop pre tých čo ho ešte chcú počuť. Strieda temné texty s výbušným prejavom tak aby zostali verní realite tzv. ťažkých štvrtí Francúzska. Nehovoria mladým to čo chcú počuť (ľahké ženy, ľahké prachy a ešte ľahšie predstavy), ale na druhú stranu dávajú štátu a jeho represívnym orgánom výstrahu za všetky činy čo dennodenne pácha v ich kontexte. Rozdiel medzi Nostrou a kapelami čo predávajú státisíce albumov nie je v kvalite ale v tom že hovoria o menejpredajných veciach (preložený text Pas d´amour ). V každom prípade francúzsky rap má velká kvalitnú základnu a  Nostra Familia to na Slovensku predvedie.

Je to vôbec prvá francúzska kapela, ktorá príde predstaviť svoje umenie na Slovensko a bude sprevádzaná dvomi francúzskymi djmi z crew TURNTABL´EAST.

DISKOGRAFIA
 "30 rapeurs pour dépénaliser" - október 2001
30 raperov pre legalizáciu (spolu s La Brigade, Soundkail, Scred Connection ( Fabe,Koma, Mourad.), Triptik.) predaných 3000 kusov

"Compte á rebours" - december 1999
 ich Cd spolu s Kam Correct - Compte a rebours je aj to vydavatelstvo

"A base de guests" - 2001
účasť na albume Razbool " A base de guests" ( Razbool feat Nostra Familia), na tom istom albume je aj Razbool feat Shabazz (NYC)

2001, Odyssée de Stras
Mixtape Project , "2001, Odyssée de Stras",  track Nostra Familia, ( Ouesch prod.)

NOSTRA FAMILIA vystúpia na akcii TOTO JE HIP HOP 4 v piatok 27.2.2004 v klube Babylon .

<<back