26.05.2004

Festival Pohoda 2004 sa blíži

Tohtoročná POHODA sa nezadržateľne približuje. Možno už viete, že sa bude konať v dňoch 16.-17. júla 2004 v Trenčíne . Mení sa však priestor konania festivalu, Výstavisko bude nahradené letiskom. Hip hop po minuloročnom útlme dostane plnohodnotnejší priestor, bude mať vyhradený samostatný stage (Durex Stage), na ktorom bude od obeda 16. júla do rána ďalšieho dúfajme slnečného dňa. Kedže dramaturgiu tohoto stejdžu má na starosti Midi zo SubBeats, budete od neho vždy dostávať čerstvé informácie z prvej ruky.

Hlavnými headlinermi pre nás zaujímavého stejdžu bude francúzska skupina TRIPTIK . Vznikla v roku 1994, kedy sa stretli DRIXXXé (beatmaker) a dvaja MC's: DABAAZ & BLACKBOUL. Priniesli čerstvý a originálny prístup do francúzskeho hip hopu. V súčasnosti sú jednou z najúspešnejších kapiel vo Francúzsku. Október 2003 bol mesiacom, kedy vyšiel ich zatiaľ posledný album "TR-303" . Triptik odohrali vyše 150 koncertov po celej Európe a Francúzsku a koncertovali i v Japonsku. Za sebou majú show s De La Soul, Jeru The Damaja, J-Live, Defari či Cannibal Ox. Ich zatiaľ posledým počinom je vydanie DVD "Triptik DVD-303" s klipmi, profilmi, rozhovormi a záznamom live vystúpení. Momentálne sú na veľkom turné s OXMO PUCCINO, ktorého zástavkou bude aj festival Bažant Pohoda 2004 v piatok 16.7.2004, kde vystúpia ako headlineri hip hopového podia.

Ďalšími hosťami bude poľská skupina ZIPERA (Zip Sklad), ktorej prednedávnom vyšiel nový album "Druga Strona Medalu". Nebude chýbať živé vystúpenie VECa , piešťanský KONTRAFAKT , tentorok snáď nebudú mať havárku a dorazia INDY a WICH , môžete sa tešiť aj na SUPERCROOO , ktorým práve vychádza album s veľkým rozruchom "ToxicFunk" a nebude chýbať ani bratislavské A.M.O. , ktoré je známe svojim inovatívnym dancehallovým štýlom.

Lumir pre www.hip-hop.sk
<<back