01.10.2004

TOTO JE HIP HOP 5

Overená značka veľkej hip hopovej akcie TOTO JE HIP HOP agentúr SubBeats a Vresk prichádza v tradičnom čase tretieho októbrového piatku opäť. Dňa 22.10.2004 sa v Bratislave v klube BABYLON uskutoční už jej piate pokračovanie. Priestor dostávajú hviezdy poľskej scény K.A.S.T.A. SKLAD a naša domáca reprezentácia, zložená z rôznych kútov Slovenska. Za Bratislavu - A.M.O., ktorí majú za sebou leto plné kvalitných koncertov, z Nitry dorazí KAIDŽAS a zo Žiliny - SEVERNÁ STRANA.

Trojica K.A.S.T.A. SKLAD zaručuje kvalitný rap. Členmi sú GURAL, WALL-E a DJ KUT-O. GURAL má toho za sebou už dosť. Pôsobenie v známej formácii KILLAZ GROUP, či sólový album DonGURALesko. Kvalitné rýmy, premyslené prirovnania, charakteristický hlas a flow ho robia jedným z najlepších poľských mc´s. K.A.S.T.A. SKLAD aktuálne vydali svoj druhý album nazvaný KASTATOMY. Vychádza ako 2CD, podobne ako ich prvý album. V poľskom magazine KLAN o tomto albume napísali: ". táto doska je definíciou toho čím je hip hop." Ich rap sa každou vydanou vecou posúva výrazne dopredu. Koncertami si vybudovali tiež veľmi dobrú reputáciu. Ich DJ KUT-O patrí medzi najlepších poľských turtablistov. Z tohoto oboru majú na albume aj niektorých hostí - DJ TWISTER, alebo v tracku FULL CONTACT čechov QUESTABLISTS.

Kapela A.M.O., ktorá sa uviedla vinylom "ČO SI ČAKAL?", patrí k špičke domácej scény. Je zložená s členov bývalej kapely Krakalla. Za ich úspechom stoja aj výborné koncerty, na ktorých si chalani dávajú záležať. Aktívne makajú v štúdiu na nových veciach a popritom stihli natočiť aj klip k skladbe "BRATISLAVA", ktorého premiéra bude práve na akcii TOTO JE HIP HOP. Môžu sa pochváliť aktuálnym zvukom ovplyvneným dancehallom, ale i jazzom, reggae a funkom. V rodnej Bratislave nekoncertujú často, tak si netreba nechať újsť túto príležitosť.

KAIDŽAS - líder dnes už neexistujúcej nitrianskej formácie 3JáDA sa podporovaný svojim bráchom LUCCOm pustil odhodlane do sólo kariéry. Učarovali mu battle rýmy a tým venuje všetku svoju energiu. Ani LUCCO nezaostáva a ako jeden z mála odvážnych slovákov sa zúčastnil Djského battlu ITF. Predvedie svoju show spoza Vestaxov a podporí KAIDŽASA na mikrofóne.

Skupina zo severu Slovenska, čo je jasné aj z jej názvu - SEVERNÁ STRANA dostáva svoju veľkú príležitosť. Napriek tomu, že sú na scéne už dlho, šancí zahrať si v Bratislave dostali minimum. Dvojka DELA a RAS, spolu s ich Djom JANKOm, ktorá má nachystaný album nás bude môcť presvedčiť o svojich kvalitách.

Celý večer začne slovenskou premiérou videa FRAGMENTS. Je to video od českej značky HORSEFEATHERS a účinkujú v ňom jazdci z ich teamu. Tešiť sa môžete na freestyle motocross, sk8, snowboarding... Prichystaná je aj spomínaná preméra klipu "BRATISLAVA" od A.M.O..

Pred začiatkom koncertov zahrá DJ LUCCO a potom ako dohrajú K.A.S.T.A. SKLAD sa predvedú v party setoch Dji VEC a AMN2. Celú akciu bude dotvárať projekcia od HALFGARa.

Akcia TOTO JE HIP HOP začína presne o 20:30 hod. a končí o 04:00 hod.

Lístky budú v predpredaji exkluzívne iba v novom TORNADO Shope na Obchodnej ulici 56 v Bratislave a prostredníctvom internetu na weboch www.vresk.sk a www.anarchy.sk za 220,- Sk. Vstupné v deň akcie bude 250,- Sk.

Hlavným mediálnym partnerom TOTO JE HIP HOP je ROCK FM RADIO a internetovým mediálnym partnerom je web WWW.HIP-HOP.SK , kde nájdete všetky aktuálne informácie, profily účinkujúcich, súťaže o lístky.

TOTO JE HIP HOP
Live:
K.A.S.T.A. SKLAD (PL)
A.M.O. (SK)
KAIDŽAS (SK)
SEVERNÁ STRANA (SK)

DJs:
VEC (SK), AMN2 (SK), LUCCO (SK)

EXTRA>> VJ HALFGAR (visual art [neue*mode]) + projekcia nových klipov od A.M.O. & KONTRAFAKT + video FRAGMENTS

22/10/04 PIATOK
BRATISLAVA
BABYLON CLUB

Vstup: 250,- Sk

Predpredaj: 220,- Sk na WWW.VRESK.SK
Štart: 20:30

WWW.VRESK.SK

WWW.SUBBEATS.SK
WWW.HIP-HOP.SK/TOTOJEHIPHOP

<<back