01.07.2006

TOTO JE HIP HOP_FM 6

Overená značka veľkej hip hopovej akcie TOTO JE HIP HOP_FM agentúr SubBeats a Vresk prichádza v  čase tretieho marcového piatku opäť. Dňa 17.3.2006 sa v Bratislave v klube BABYLON uskutoční už jej šieste pokračovanie. Priestor dostávajú aktuálne hviezdy britskej scény YUNGUN + MR.THING.
YUNGUN a.k.a. ESSA je dnes jednou z najväčších hviezd anglickej hip hopovej scény. Narodil sa v severnom Londýne, kde žije a pracuje dodnes. Hudobnú kariéru začal ako hosť a MC na piratskej radio stanici Parlay v Harrow uprostred 90tich rokov. Tam vytvoril skupinu DUPA STYLES s chlapíkom MC Devise. Táto dvojka, ale hlavne YUNGUN začala spôsobovať rozruch na súťažných OPEN MICoch.
V roku 1998 sa YUNGUN spojil s HARRYm LOVE (zakladateľ jedného z najznámejších Djských teamov SCRATCH PERVERTS s ktorým vyhrali svetové finále DMC), ktorý začal zohrávať dôležitú ulohu DJ-ja / Producenta DUPA STYLES. Ale už počas nahrávania so skupinou, YUNGUN začal sólovu kariéru.
K absolútnemu vrcholu ho vystrelilo spojenie s MR.THINGom, ďalším členom legendárnych SCRATCH PERVERTS. Ten okrem toho, že stihol absolvovať nekonečné turné s DJom VADIMom a stal sa najvyhladávanejším party Djom v UK, je známy aj ako špičkový producent. Za asistencie ďalších top UK producentov chystaju album THE MIDDLE MAN. Mimochodom o MR.THINGovi sa hovorí že vlastní najrozsiahlejšiu zbierku platní v Európe.
Ich spoločné tracky a koncerty čerpajú z odkazu zábavného soundu hip hopu, ako robili DE LA SOUL, alebo A TRIBE CALLED QUEST, ale samozrejme v spojení s najaktuálnejším zvukom a postupmi.
Svoju show v rámci turné k úspešnému albumu TERITORIUM II. príde predviesť aj jedna z hlavných postáv českej hip hopovej scény - ORION. Za gramcami bude stáť DJ WICH a na mikrofóne ho podporí JAMES COLE z kapely SUPERCROOO, či DIXXX.
Domácu scénu zastúpi trojka ČISTYCHOV, SLIPO a DJ HAJTKOVIČ - teda kapela LUZA priamo z Petržalky.

Akcia TOTO JE HIP HOP_FM začína presne o 21:00 hod. a končí o 04:00 hod.

Lístky budú v predpredaji v TORNADO Shope na Obchodnej ulici 56 v Bratislave a v sieti Ticketportal za 280,- Sk. Vstupné v deň akcie bude 320,- Sk.

Hlavným mediálnym partnerom TOTO JE HIP HOP je RADIO_FM a internetovým mediálnym partnerom je web WWW.HIP-HOP.SK, kde nájdete všetky aktuálne informácie, profily účinkujúcich, súťaže o lístky.

LINE UP
21:00 ŠTART
21:30 DJ ORION (CZ)
22:15 LUZA (SK)
23:15 ORION live + James Cole (CZ)
00:30 YUNGUN + MR.THING (UK)
01:30 DJ WICH (CZ)
04:00 KONIEC

<<back