15.05.2007

TOTO JE HIP HOP 07 FESTIVAL

Gentleman opäť na Slovensku
Po legendárnom koncerte na vlaňajšej Pohode sa na Slovensko po roku vráti jedna z najväčších reggae a dancehall hviezd súčasnosti GENTLEMAN, aby na TOTO JE HIP HOP 07 FESTIVAL 6.-7. júla na Hornej Strede ponúkol v doprovode svojho bandu opäť nezabudnuteľnú živú show. Angažmán syna luteránskeho pastora pôvodom z Nemecka, ktorého ako jedného z mála belochov uznávajú aj v rodisku reggae na Jamajke je jasným dôkazom, že organizátori prvého festivalu zo série MTV RUN FUN SUMMER 07 chcú ponúknuť fanúšikom okrem čistého hip-hopu aj kvalitné hudobné zážitky netuctových žánrov.

Už dnes je taktiež potvrdené, že počas nepretžitej 48-hodinovej hudobnej produkcie na troch pódiach so zvukom svetovej extratriedy s výkonom 92.000 wattov vystúpia slovenská a česká hiphopová špička VEC, A.M.O., H16, MOJA REČ, DRVIVÁ MENŠINA, INDY&WICH (CZ) a PENEŘI STRÝČKA HOMEBOYE (CZ). O niekoľko dní navyše posilní zásadným spôsobom line up rapová legenda svetového formátu. A mená budú naďalej pribúdať. Vďaka partnerom festivalu môžeme s hrdosťou oznámiť, že dvojdňové vstupenky TOTO JE HIP HOP 07 FESTIVAL sa v predpredaji ocitnú v najbližšej dobe za absolútne ľudovú cenu 99,- Sk .

Keď sa koncom 90-tych rokov Otto Tilmann alias Gentleman pretĺkal malými klubmi v rodnom Kolíne nad Rýnom nikto netušil, že v krátkom čase sa stane priekopníkom nemeckej reggae scény a jedným z najospevovanejších predstaviteľov tohto žánru na svete. Dodnes vydal 5 albumov. Väčšinou spieva po anglicky alebo jamajsko-kreolskou angličtinou Patois, pričom do väčšiny piesní vkladá silné osobné spovede. Po legendárnom albume Journey to Jah dosiahol albumom Confidence v roku 2004 až na absolútny vrchol nemeckej hitparády. O koncertných kvalitách Gentlemana hovorí jasne fakt, že vlani vypredal všetky vystúpenia svojho turné! Jeho live vystúpenie je zážitkom.

Albumy: Trodin On (1999), Journey to Jah (2002), Runaway EP (2003), Gentleman And The Far East Band (Live CD/DVD 2003), Confidence (2004)

Viac informácií hľadajte už čoskoro na www.totojehiphop.sk.


<<back