28.05.2007

THE GAME na TOTO JE HIPHOP 07 FESTIVAL

TOTO JE HIP HOP 07 FESTIVAL prináša na Slovensko skutočného headlinera hiphopovú star THE GAME. A že tentoraz ide o skutočnú hiphopovú hviezdu priamo z kolísky West Coast Gangsta Rapu je každému jasné. 6.-7. júla sa uskutoční jeho prvý tohtoročný koncert v Európe práve na Hornej Strede!

Nielen tí, čo majú radi hip hop ho určite poznajú z hitov ako „How we do“ s 50 Centom, „Playaz only“ s R. Kellym, alebo „MVP“ s 50 Centom a Mary J. Blige. Slovensko teda už onedlho zažije koncert rapovej legendy na absolútnom vrchole slávy.

A ešte jedna dobrá správa: Ceny lístkov na TOTO JE HIP HOP 07 FESTIVAL, na ktorom vystúpi aj nemecká reggae hviezda Gentleman & The Far East Band ako i česká a slovenská hiphopová špička, sa nemenia. Vďaka partnerom festivalu si prvých 1000 záujemcov môže kúpiť vstupenku už dnes v sieti Ticketportal za neskutočných 99,- Sk!

The Game, vlastným menom Jayceon Taylor je jedným z najvýraznejších talentov hiphopovej scény USA za posledných 5 rokov. Za zrod svojej hviezdy vďačí objaviteľovi hiphopových talentov, producentovi Dr. Dre. Práve on a 50CENT podpísali roku 2003 s mladým Gamom zmluvu na album. Výsledkom tejto spolupráce je jeho megaúspešný debutový album The Documentary, ktorého sa predalo vyše 5 miliónov kusov po celom svete. Jeho debut sa stal klasikou žánru. Mladého rapera katapultoval medzi absolútnu špičku hiphopu v USA.

Zástupca West Coast gangsta hiphopu je okrem iného známy aj škandálom, ktorý rozpútal tým, že sa otvorene postavil proti svojmu bývalému parťákovi 50centovi a jeho G-Unit. V súčasnosti vydal svoj druhý album Doctor´s Advocate, ktorý potvrdil jeho pozíciu v rámci celosvetového hudobného priemyslu a dokázal, že s ním jednoznačne musíme rátať.

The Game je momentálne mimoriadne vyhľadávaným raperom o čom svedčí i fakt, že spoluprácu s ním si vyžiadali hviezdy ako Dr. Dre, Mary J. Blige, Busta Rhymes, R. Kelly, 50cent, Missy Eliot, Snoop Dogg, Fat Joe a mnohí ďalší.

Podrobné informácie o TOTO JE HIP HOP 07 FESTIVALE prvom z trojsérie festivalov pod značkou MTV RUN FUN SUMMER 07 nájdete už dnes na www.totojehiphop.sk.

Tlačová správa 04 / 23.05.07


<<back