EP názov stavby / lúza drvivá menšina

 

NÁZOV STAVBY sú priamo z Petržalky. V tomto prípade je to doležity fakt. Je to projekt dvoch kapiel - LÚZA (Dano, Sliper) a DRVIVÁ MENŠINA (Šegi100, Dena, Bacil). Ich spoločným Djom je R.o.b.o.. Fungujú spolu od roku 1996. Rapovali na takmer všetkých dôležitých akciách, ktoré sa na Slovensku konali (V-NYL, ZVUK ULICE, PODZEMIE, POHODA 2000). Popri Troskách je to jediný slovenský hip hop, ktorému sa podarilo preraziť aj na českej scéne. Začínali štvorskladbovým demom, ktorým sa dnes veľmi nechvália, pretože dnes sú už trochu inde. Textovo i hudobne. Pre NÁZOV STAVBY je typické ich vychytané rapovanie a rýmy. Sú príkladom kapely, ktorá sa výrazne zlepšila vo veľmi krátkom čase. Texty s klasickou "petržalskou" tématikou podávajú LÚZA a DRVIVÁ MENŠINA trochu ináč. Sú rozoznatelný od svojich kolegov zo scény. Majú vlastný systém výstavby rýmov, ktorý je pre nich typický. Ich tracky sú moderné, predstavujú ten najsúčasnejší hip hop. Dňa 19.10.2000 vydáva SUB BEATS _hip hop booking_ v produkcii CRABB//Co. vinyl "NÁZOV STAVBY ep".
V predaji bude za 350,- Sk / 300,- Czk v limitovanom náklade 100 ks. Z toho bude určených na predaj v Českej Rapublike len 20 ks.
Vo štvrtok 19.10.2000 v deň oficiálneho vydania EP vystúpili NÁZOV STAVBY v Bratislavskom Klube Za zrkadlom. Predstavili sa tu rámci 5.Multimedia Party - "THE RUSSIAN PERCUSSION TOUR", spolu s Djom VADIMom a jeho kolegami MC BLU RUM 13, MR.THING, KILLA KELA, JOHN ELLIS.

TRACKLIST  

strana A
LUZA

1. PRIAMO Z 5RŽALKY
2. PRIAMO Z 5RŽALKY / SLOVENSKÁ (INŠTRUMENTÁL)
3. PRIAMO Z 5RŽALKY (AKAPELA)
4. SLOVENSKÁ

strana B
DRVIVA MENSINA

1. 1DOM A 3ROZLIČNÉ DOMY
2. 1DOM A 3ROZLIČNÉ DOMY / ODLIŠNÉ SPÔSOBY ŽITIA (INŠTRUMENTÁL)
3. 1DOM A 3ROZLIČNÉ DOMY (AKAPELA)
4. ODLIŠNÉ SPOSOBY ŽITIA

VYPREDANÉ / SOLD OUT